Jak na bolest hlavy

Bolest hlavy patří k nejčastějším zdravotním problémům a může za ní stát nespočet příčin od dehydratace až po stres

Bolesti hlavy trápí až 85 % dospělých osob, přičemž značná část z nich si na takové stavy zvykne a časem je přijme jako běžnou součást svého života. Avšak ve většině případů pomoc existuje, případně se lze bolestí zbavit alespoň částečně či postupně.

Jak na bolest hlavy?

Příčin bolesti hlavy je spoustu a lze jí samozřejmě zahnat volně prodejnými léky. Je důležité si ovšem uvědomit, že tyto léky sice od bolesti pomůžou, ale nevyřeší její příčinu. Základem eliminace bolesti je z dlouhodobého hlediska dodržování zdravého životního stylu. Co na bolest hlavy může pomoc?

Kvalitní držení těla a pravidelný pohyb

Při špatném držení těla vzniká svalové napětí podél krční páteře. Když dlouho sedíme u počítače nebo celý den stojíme na nohou, je třeba myslet na rovná záda a správný postoj či posed. Zařazení pohybu do každodenního programu dělá s tělem i myslí zázraky. Stačí začít pravidelnou procházkou, či vyměnit výtah za schody. Pozitivní výsledky se brzy projeví na celkové kondici i uvolněné mysli.

Hydratace organismu

Doplňování tekutin, je pro náš organismus primární potřebou a neměli bychom jej podceňovat. Přítomnost vody v těle je důležitá, protože je součástí základních biochemických reakcí. Nejpřirozenější je přijímat tekutiny pravidelně celý den v závislosti na našich aktivitách i počasí.

Dostatek kvalitního spánku

Spánek patří mezi životní pilíře nás všech. Spánek nám dává sílu, uvolňuje se svaly, tlumí bolest, zklidňuje mysl a odbourává stres. Jeho nedostatek může velmi negativně ovlivnit náš život. Dodržování pravidelného vstávání, omezení modrého světla před usínáním a klidné prostředí.

Vyhýbání se stresu

Stres je v dnešní době všude. Stresové faktory potkáme v práci, ve vztazích, v práci či při traumatických událostech. Bolest hlavy ze stresu je možnou reakcí těla, kdy se nám snaží dát najevo, abychom byli více v klidu. Stres jako takový se dá řešit hlavně odstraněním jeho příčiny. Strategie zvládání stresu jsou nazývány copingovými strategiemi.

Omezení alkoholu

Mezi nejčastěji zaznamenané potravinové spouštěče bolestí hlavy patří alkohol. Bolesti hlavy mohou vyvolat všechny druhy alkoholu, tedy tvrdý alkohol, pivo i víno. Bolest hlavy vyvolává etylalkohol, ale svou roli hraje i nástup dehydratace provázející konzumaci alkoholu.

Dalším tipem, jak zabránit dlouhodobé bolesti hlavy je větší přísun kyslíku díky domácí kyslíkové terapii. Jedná se o inhalaci koncentrovaného kyslíku přímo v pohodlí vašeho domova, díky pohodlnému kyslíkovému setu, který dokáže obsluhovat každý z Vás.